Oranžové kolo nezahálelo, podpořilo seniory i mládež

  •  

Na Kroužkofestu na Kostelním náměstí si mohli děti i rodiče na vlastní kůži vyzkoušet vše, co je z nabídky zaujalo a zároveň minutovou jízdou na oranžových handbike pomoci dobré věci. Obdarovanými organizacemi, mezi které bylo přerozděleno celkem 50 528 korun, tentokráte byly ústecká YMCA v Ústí nad Labem a Krajská rada seniorů Ústí nad Labem. Rozdíl vypsaných částek na symbolických šecích přitom činil pouhých 54 korun ve prospěch rady seniorů.

YMCA využije získaných 25 237 korun na úhradu výdajů spojených s provozem organizace. „Nabízejí se hned tři možnosti, a to provoz sociální služby nízkoprahového zařízení Orion pro děti a mládež, podpora volnočasových kroužků či provoz mateřského centra pro nejmenší,“ vyjmenovala Pavlína Hušková, ředitelka YMCA Ústí nad Labem

Krajská rada seniorů Ústeckého kraje se stará organizačně a metodicky o činnost seniorské populace, v rámci spolkového, kulturního, společenského, sportovního života v obcích a městech Ústeckého kraje. Vydává rovněž časopis Seniorské listy a provozuje stejnojmenné webové stránky. „Naše činnost tak společně se státními, krajskými, ale i neziskovými organizacemi doplňuje celkový systém aktivizace a péče o seniory. Finanční částku použijeme právě na podporu seniorských aktivit v Ústeckém kraji a realizaci Krajského dne seniorů,“ uvedla za Krajskou radu seniorů její místopředsedkyně Věra Nechybová. Vypsaný symbolický šek má přitom faktickou hodnotu 25 291 korun.