Nejde jen o prsa, jde o život, vzkazují z Victorie

  •  

V  nadpisu  uvedený  termín je  název  projektu  Aliance  žen s  rakovinou prsu Praha, o.p.s. Po  celé  republice  onko  kluby pod  tímto  motem  proškolují žákyně  a žáky  středních  škol. Národní  ústav  pro  vzdělávání před dvěma lety začal projekt podporovat jako důležitou prevenci  zdraví.

VICTORIA,  Liga proti rakovině, Litoměřice z. s. (dále  jen  Victoria)  pravidelně proškoluje  studenty  na  středních školách v Litoměřicích již mnoho let, spolupráce se školami  je  příkladná.  V  letošním roce  byla  naše  činnost  zaměřena jako vždy, hlavně na prevenci  zdraví,  ve  spolupráci  se Zdravým  městem  Litoměřice.

Spolupráce  je  opravdu  dobrá, proškolené  edukátorky  učí  na modelu samovyšetření prsu pro širokou  veřejnost.  Na  náměstí při akci Jablíčkový den a při akci  Zdravé  plíce  v kulturním domě po dva dny děvčata postupně učila 400 žáků litoměřických škol. Edukační školení každý rok zajišťuje Aliance žen Praha, školí MUDr. Miroslava Skovajsová  která  je  garantem celého projektu a pro nás cennou  oporou.  VICTORIA  jako jeden  z mála  klubů  se  schází každý týden, vždy v pondělí od 13  do 14,30 v Domě s pečovatelskou službou, Kosmonautů 14, Litoměřice.  Náplní  jsou  přednášky, ergoterapie, cvičení, příprava  akcí  a hlavně  setkávání a  sdílení.

Jsme tady již 26 let, pomáháme  všem,  když  vás bude  něco  zajímat,  přijďte  se podívat.  Výbor  se  schází  každé  první  pondělí  v měsíci  od 14 hod.

Líba Žamberská, Úsměv pro zdraví a Victoria

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*