Koncert jako vzpomínka na Bohdana Ostroveršenka

  •  

Před pěti lety došlo v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích k rozloučení s Bohdanem Ostroveršenkem, sbormistrem a dirigentem Brixiho komorního souboru Teplice. Přátelé duchovní hudby tehdy ve zcela zaplněném chrámu vyslechli hodnocení jeho neobyčejných životních aktivit. Smuteční mši pak doprovodilo Gruberovo Requiem v podání souboru za doprovodu varhan.

„Připomeneme i ty, kteří společně sdíleli náročné chvíle příprav na veřejná vystoupení a krásné chvíle vystoupení samotných. Tedy ty, kteří souboru věnovali část svého života, a které soubor odměnil nezapomenutelnými zážitky. Zejména ale vzpomeňme na ty, kteří bývali souboru, který se s nimi již navždy rozloučil, významnou oporou,“ říká Miloslav Gloser z Brixiho komorního souboru Teplice.

Vzpomínkový koncert, v podání Brixiho komorního souboru Teplice, se koná 12. listopadu v kostele sv. Jana Křtitele v Teplicích od 19:00 hodin.

Brixiho komorní soubor Teplice Bohdan Ostroveršenko založil v roce 1972 a usilovně pro něj pracoval až do roku 2004. Pak už mu to jeho zdravotní stav naplno nedovolil. Přesto s ním zůstal v kontaktu až do 6. listopadu 2013, kdy dříve tak energického a všestranného člověka těžká srdeční choroba přemohla. Po pěti letech na něj zavzpomínáme znovu.