FOTO: Senioři se utkali při sportovních hrách

  •  

Letošní Sportovní hry seniorů, které se dnes konaly na hřišti v mosteckých Velebudicích, přilákaly desítky seniorů z celého Ústeckého kraje, ale u třeba z Plzně nebo Domažlic. Šestadvacet sedmičlenných týmů soutěžilo v nejrůznějších disciplínách, jako je chůze, lukostřelba, šipky nebo házení na basketbalový koš.

Během úvodního nástupu představila předsedkyně Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Květoslava Čelišová hosty, kterými byli náměstek hejtmana Jiří Kulhánek, mostecký primátor Marek Hrvol, náměstkyně primátora Markéta Stará, náměstkyně ústeckého primátora a místopředsedkyně Krajské rady seniorů Věra Nechybová, starostka Litvínova Kamila Bláhová, starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt a ředitel Městské správy sociálních služeb v Mostě Luboš Trojna.

Po skončení závodního klání bylo vyhodnocení, předání pohárů a medailí. Nejlepším družstvem jsou sportovci z Horního Jiřetína a Černic. Na druhém místě skončila Vlčata z Ústí nad Labem a třetí se umístili soutěžící z týmu Most 3. Mezi jednotlivci byl nejlepší Petr Baroch z Meziboří, následovaný Karlem Lencem z Horního Jiřetína a Černic a Ladislavem Trendou z Mostu 3.

Nejstarším sportujícím mužem byl dvaadevadesátiletý Rudolf Zlobický a nejstarší sportující žena byla sedmaosmdesátiletá Helena Ryšavá z Děčína.

Tým složený z nejúspěšnějších hráčů z celého regionu pojede na celorepublikové sportovní hry, které se konají v Ostravě.

Poděkování patří jak pořadatelům, za skvělou organizaci her, tak partnerům Krajských sportovních her  – Ústeckému kraji, Statutárnímu městu Most, Statutárnímu městu Ústí nad Labem, Městu Štětí, Knihy Dobrovský, Hypermarket Globus Chomutov, Kaufland Most, Seven Energy – Vršanská uhelná, Severočeská teplárenská, Střední škola technická Most, Střední škola diplomacie a veřejné správy a Seniorské listy.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*