Běh bez bariér podpoří teplické seniory

  •  

Velká charitativní akce se uskutečnila na teplických Stínadlech. Nadační fond FK Teplice ve spolupráci s klubem uspořádal první ročník Charitativního dne na Stínadlech, který se 5. září konal u příležitosti Mezinárodního dne charity. Charitativní den byl spojen s charitativním během, při kterém se běhalo na podporu malého Jáchyma z Proboštova. Celkem se v tuto chvíli vybralo 76 359 korun, ale chystá se ještě další aukce dresů BK Armex Děčín, HC VERVA Litvínov a DHK Baník Most.

Kromě běhu se v rámci Charitativního dne konal AGC Flat Glass Czech běh bez bariér, který byl určen seniorům a fanouškům se speciálními potřebami. „Šlo o kategorii běhu či chůze na daleko menším kolečku,“ přiblížil personální ředitel AGC Flat Glass Czech Libor Sehnal s tím, že za každé kolečko dostane Nadační fond FK Teplice 5 korun a nadační fond tyto peníze daruje na aktivity teplické Zvonkohry.

Za zmínku stojí dva velké sportovní výkony celého dne, maminka malého Jáchyma během celého dne dokázala uběhnout maraton a fanoušek Karel Stupka, kterému je 85 let, ušel kolem hřiště 54 koleček.