BABALÉ 2018

  •  

Vědomické seniorky opět zabodovaly. 13. září uspořádaly již druhý ročník zábavné soutěže pro seniorské kluby a názvem BABALÉ. Znamená to BAvíme se s BAbím LÉtem. Babí Léto je, kromě období roku, i název vědomického spolku seniorek, které tančí country tance.

Kromě tance se však věnují i dalším aktivitám. Patří mezi ně i výše uvedená akce. Zatímco první ročník měl podtitul Zdraví, letos to bylo Slunce, seno, Vědomice. Těžko si představíte všechny bláznivé disciplíny, které pětičlenná družstva musela absolvovat. Vyjmenuji jen některé: jízda s postelí (samozřejmě i s maminkou Škopkové), výměna darů přes plot (jistě vzpomenete na letící kočárek či lampu) nebo hod šipkami do čela postele. To, že nebylo vítězů ani poražených, jistě připomínat nemusím. Šlo prostě o to, navzájem se pobavit a prožít příjemné dopoledne. I vážná věc, kterou byla úvodní přednáška člena Městské Policie z Roudnice nad Labem na téma bezpečnost seniorů, nakonec nejen poučila, ale i pobavila všechny přítomné. Děkuji tímto figurantce z řad seniorů, Vilmě. Byla jsi opět skvělá!

Nezklamal ani společný tanec TRNKY BRNKY v nastudování domácích seniorek. V zástěrách, šátcích, pletených ponožkách a gumových kroksách vypadali prostě báječně. Aktivně se zúčastnilo 6 pětičlenných družstev, ale hojná byla i účast diváků z širokého okolí. Po koláčích i připravené gulášovce se jen zaprášilo.

A i když je příprava takovéto akce pěkná „fuška“, ten báječný pocit, když se vše vydaří a lidé odcházejí spokojení, ten za tu námahu stojí. A tak, když příští rok Babí Léto osloví i Váš klub, neváhejte a vyplňte přihlášku. Těší se na Vás holky z Vědomic.

Iva Fořtová, místostarostka obce Vědomice

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*