Zakládáme kroniku…

  •  

Po dlouhých letech, přesněji po jedenácti letech, se otevírá kronika. Bylo by škoda, aby události, které se uskutečňují v domově, se dostaly do propadliště času. Zde stále život pulsuje tím správným směrem ku prospěchu nás všech klientů i zdejšího personálu. I když se ledacos změnilo, stále tento domov žije pro nás.

Jsem zde od 18. srpna 2021. Ještě tentýž den jsem měla možnost jet s dalšími klienty na „taneček“ do Divadelní kavárny Divadla Teplice. A tím to vše začalo.

Prožila jsem s ostatními spoustu bezva zážitků, zábavy i poznání, i přesto, že covid-19, nezvaný to host, s naším volným časem pěkně zamíchal. Ráda bych zde shrnula některé akce loňského roku, to proto, abychom mohli tento rok otevřít podrobněji, popisněji, zkrátka aktuálně.

V září 2021, hned 1. nás navštívila paní Gilová z Dubé se svými ptačími svěřenci: dravci, sovami i sovičkami. Poutavým povídáním nás seznámila s jejich životem a chovem v zajetí. Další akcí bylo opékání buřtů s Mikešem. 8. září. Při opékání se všichni dobře bavili jeho písničkami a zpěvem a že nám buřtík chutnal, na to vemte jed!

Velmi dobrá atmosféra přináší velmi dobré nápady. Slovo dalo slovo a náš domov se může změnit z domova seniorů na domov mládeže. Nebyl problém tento záměr brzy uskutečnit. Zanedlouho nás totiž čekal Den seniorů a bylo zpečetěno. Velmi hezkým výletem na konci babího léta byl výlet do obory Mstišov. Opět o tom píše časopis Na kopečku. Tak to byl moc pěkný emotivní zážitek.

Sedmnáctého září jsme se vypravili do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Dubí na koncert Heleny Vondráčkové.

Devětadvacátého září přijal naše pozvání Vláďa Pecháček ze skupiny Šlapeto. Také to byla paráda, viz foto a text z časopisu Na kopečku.

Ve čtvrtek 7. října nastal ten již zmiňovaný Den seniorů v domově mládeže, a jak mnoho jsme si užili, žádné fotografie ani články vypovědět úplně nemohou. To bylo tolik legrace, tolik báječných písniček, skvělých okamžiků…ani se to vypovědět nedá. Od převleků přes fotokoutek až po „přebalování“ miminek….Taková parta, atmosféra, nálada….to se sejde jednou za život.

Dalším říjnovým zážitkem byl výlet vláčkem Humbolt. Přijel si pro nás rovnou před dům a tam nás opět vysadil. Za průvodního slova naší Dany Černé a doprovodu Jany Horké, naší sociální pracovnice, jsme projeli celé Teplice a jejich okolí, při tom jsme ve vláčku popíjeli z velké termosky plné výborného čaje, ale bez rumíčku. Tak to byla třešnička na pomyslném dortu našeho výletu.

Sedmadvacátého října jsme navštívili Dům s modrou krví.  V úterý 23. listopadu jsme se jeli podívat na předvánoční výzdobu do Zahradnictví Dvořák a syn. Adventní výzdoba i návštěva místní kavárničky se skvělými dortíčky, byly dalším skvělým zážitkem.

Měsíc prosinec začal velkým překvapením. Hned 1. Jsme mohli přivítat „cimbálovku“ M. Kotlára.  Další prosincový program byl zrušen z důvodu proticoronavirových opatření. Naši klienti zůstali ve svých pokojích, kde sledovali TV, byl čas na křížovky, sudoku, osmisměrky, telefonáty s rodinou. K uvolnění došlo na Štědrý den, takže vánoční svátky jsme slavili již ve společnosti ostatních. Konec roku 2021 jsme zakončili silvestrovskou zábavou, kterou nám zprostředkoval DJ Milan.

Tímto stručným výčtem jsme na konci roku 2021. Do nového roku 2022 chceme vykročit pravou nohou vstříc krásným zážitkům, pohodě, dobré náladě ve skvělé partě, s úsměvem na tváři. Kéž nás k tomu dobré zdraví, pozitivní společenská situace a optimismus podporuje a doprovází.

Jana Matoušková, Krušnohorské domovy sociálních služeb Teplice

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*