Podvodné zprávy od pojišťovny vám mohou vysát účet

  •  

V současné době se množí podvodné zprávy, které vypadají, jako že je svým klientům rozesílají zdravotní pojišťovny. Jde ale o podvodné zprávy, které mohou důvěřivým lidem vysát účet. „Podvodníci tentokrát využívají také aplikaci WhatsApp, odesílatelem je zde fiktivní zaměstnanec Všeobecné zdravotní pojišťovny. Spolu s profilovým obrázkem, který je stažen z oficiálních materiálů, a uvedenou telefonní linkou, která se nápadně podobá té skutečné, jde o velmi sofistikovaný podvod,“ varuje šéf bezpečnostního úseku pojišťovny Jan Svoboda.

Zprávy podle něj slibují finanční odměnu nebo vratku ze zdravotního pojištění. „Po přihlášení na fiktivní web, který je součástí textové zprávy, se klient dostane do prostředí, které skutečně nápadně připomíná webové stránky VZP ČR. Vyplněním údajů se vystavuje vysokému riziku, že budou údaje zneužity k odčerpání prostředků z účtu. Jediným správným postupem je takové zprávy zcela ignorovat a odesílatele klidně zablokovat,“ doplňuje Svoboda.

Oficiální telefonní linka VZP ČR je 952 222 222. Kyberšmejdi pracují s informační telefonní linkou, která je této oficiální nápadně podobná. Proto pojišťovna varuje před vyplňováním osobních či bankovních údajů do odkazů rozesílaných touto formou.

Napište první komentář

Přidat komentář