Ohlédnutí za minulým rokem

  •  

Spolek ústeckých seniorů má za sebou úspěšný rok 2023. S velkým zájmem se setkaly rekreační a lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, vycházky a výlety do okolí města, sportovní a společenská setkání i divadelní představení za zvýhodněné ceny. Zajímavé byly i dvě exkurze do Mostu připravené Jiřím Dospělem, spojené s prohlídkou a přednáškou o vzniku jezera, návštěvou přesunutého gotického kostela a ukončené obědem a besedou s vedením v Domě seniorů.

Slibně se rozvinula spolupráce s dalšími seniorskými organizacemi v Chlumci, Trmicích a bývalým Lokodepem. Vzájemně se zveme na pořádané akce a pokračovat v tom chceme i v letošním roce. Naše akce mile oživila spolupráce se školní družinou při ZŠ Stříbrnická. Děti měly připravená vystoupení a drobné dárky, zúčastňovaly se společné hry Bingo, fandily nám při přípravě na sportovní hry. Jejich podpora určitě pomohla našemu družstvu k získání krásného druhého místa v Krajských sportovních hrách. Závěr roku, po společném vánočním posezení, ukončil vánoční pobyt v Jetřichovicích. Jeho účastníci vzpomínají na výborné jídlo, nepřekonatelnou vánočku a už se těší na letošní Vánoce – opět v Jetřichovicích.

Je vidět, že ústečtí senioři nechtějí jen sedět doma, sledovat seriály a mračit se na svět. O tom svědčí i 105 nových členů, které jsme od začátku roku 2024 přijali. To vše by ale nebylo možné bez obětavé práce všech členů výboru a jeho předsedkyně Jaroslavy Vogelové, která svým elánem a výřečností dokáže někdy i nemožné. Pro naše členy se nám podařilo na tento rok připravit opět širokou nabídku akcí a věříme, že každý si něco zajímavého najde.

V. Krištofová, Spolek ústeckých seniorů