Naše akce na Kamenické

  •  

Kulturní program v říjnu jsme odstartovali hned dalekou cestou až do Namibie. Sice jsme fyzicky nikam necestovali, ale naopak k nám docestovala lektorka z pražské Celesty se svým cestopisem o Namibii s prvky trénování paměti seniorů. Hodinu a půl měli klienti možnost zhlédnout zajímavou prezentaci s vlastními fotografiemi přednášející z cest po Africe.

Druhou oblíbenou akcí byla návštěva harmonikářky, která mezi naše klienty pravidelně dochází a hraje/zpívá pro radost našich obyvatel. Uprostřed měsíce jsme pro naše seniory opět zařadili oblíbenou muzikoterapii ve formě audio a video projekce oblíbených písní jejich mládí, včetně toho, že si sami mohli vyžádat skladbu na přání. Největší událostí byla opětovná návštěva velice oblíbeného Dua Ruggieri – italský tenorista a klasická baletka. Tato dvojice k nám přijela již po několikáté a jejich vystoupení je všemi velice oblíbené. Další tradiční akcí byla návštěva senior klubu Zlatý podzim, ve kterém proběhla hudební zábava, při které si opět klienti připomněli skladby svého mládí.

Celý měsíc uzavřela návštěva Útulku pro opuštěná a toulavá zvířata na Starém Městě. Senioři měli možnost projít si celý útulek, prohlédnout si zvířata v něm žijící a pak se jim věnoval zaměstnanec útulku, který jim povyprávěl o některých životních příbězích jejich čtyřnohých obyvatel. Pro zvířátka jsme i přivezli nějaké dobroty, abychom jim přilepšili.

 

Dita Hornová, Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*