FOTO: 14. Sportovní hry DS Orlická

  •  

Téměř padesátka „sportovců“ v seniorském věku se sešla v krásném parčíku před Domovem pro seniory Orlická v Ústí nad Labem na již XIV. ročníku  Sportovních her DS Orlická. Tentokrát senioři byli rozlosováni do šesti družstev.

Družstva s různými názvy, např. Panteři, Medvídci, Kopretiny apod., vedli zaměstnanci DS, kteří společně se seniory postupně zdolávali deset různých disciplín. Mezi již tradiční disciplíny, jako jsou ruské kuželky, pétanque, šipky apod., byly zařazeny i disciplíny zcela nové neokoukané jako třeba rýžování zlata, spojování různých víček a nádob, házení vlastnoručně vyrobenou vlaštovkou apod.

„Sportovní hry“ navštívili i pan senátor Jaroslav Doubrava a paní starostka městského obvodu Severní Terasa Mgr. Renata Zrníková. Ceny letos byly připraveny pro všechny soutěžící a všechna, nejen vítězná družstva, byla oceněna krásnými dárky, i díky finanční podpoře ÚMO Severní Terasa, za což dodatečně děkujeme.

Rozcvičku za soutěžící seniory příkladně zvládly děti z Azylového domu pro matky s dětmi, které si pod vedením pracovnic připravily malé sportovní vystoupení. Po tak náročném odpoledni si každý určitě zasloužil opečenou klobásku a pohárek piva. Počasí nám přálo, sportovní den se povedl a všichni zúčastnění si užili příjemnou, soutěžní a přátelskou atmosféru.

ds-orlicka-1 ds-orlicka-2 ds-orlicka-4

Jana Lukášová, vedoucí sociální pracovnice DS Orlická