Domov pro seniory ACME domácí péče bude rodinného typu

  •  

Ústecká agentura domácí péče ACME, která se už více než dvacet let stará o nemocné, kteří nechtějí stonat v nemocnicích, bude provozovat i domov pro seniory. Podle jednatelky Štěpánky Tomsové se podařilo najít vhodnou budovu a v současné době probíhá rekonstrukce, aby zde v časovém horizontu jednoho roku mohl vzniknout nový domov, ve kterém bude seniorům dobře.

Přiblížíte nám lokalitu, kde nový domov pro seniory vznikne?

Moc ráda. Vhodnou budovu pro náš nový projekt jsme našli v městské části Ústí nad Labem – Střekov. Toto místo se nachází ve vilové čtvrti s nádherným výhledem na České středohoří. Agentura ACME Domácí péče teď na Střekově sídlí a naší prioritou bylo i zůstat.

Jak těžké bylo najít to správné místo?

Důležité pro nás bylo najít klidnou část, velkou zahradu s výhledem a dům plný světla. A to se podařilo po několika měsících. Myslím, že jsme měli velké štěstí. Sice jsme hledali po celém území města Ústí nad Labem, ale podařilo se a našli jsme vhodné místo právě na Střekově.

Jakou kapacitu domov bude mít a jak bude řešený?

Půjde o takový malý rodinný domov pro seniory. Do pochmurné atmosféry, se kterou si spousta z nás domovy seniorů spojuje, bude mít toto zařízení skutečně daleko. Všechny pokoje v domě jsou situovány na jih a do zahrady. Což je podle mě úžasné. Chceme v domově dvacet lůžek. Pokoje budou většinou dvojlůžkové s vlastní koupelnou, plné denního světla.

Plánujete zde umístit i nějaké další služby, které dříve narozeným zpříjemní pobyt?

Určitě ano. Máme v plánu vybudovat ordinaci pro fyzioterapii, zázemí pro domácí péči a v dalším kroku projektu plánujeme i zřízení dvou ordinací pro lékaře.  A co bude další, vyplyne ze situace, jaká bude potřeba a poptávka.

Kdy byste mohli přijmout první klienty? A pociťujete už nyní zájem o pobyt u vás?

Otevření plánujeme na jaro 2023. A těší nás, že zájem je už teď, když se mezi lidi ta informace o novém domově pro seniory dostala. Lidí se buď jen informují, ale už se najdou i tací, kteří mají vážný zájem.

Řadu let v Ústí nad Labem poskytujete služby domácí péče. Plníte si zřízením domova pro seniory svůj sen nebo jde jen o další krok?

Domov pro seniory byl můj osobní sen, ale zároveň i vybudování nového zázemí pro domácí péči.  Na druhou stranu jde také o přirozený vývoj firmy. Můžu říct, že mám obrovské štěstí na kolegy, kteří jsou na stejné vlně jako já a to je moc důležité.

Je podle vás v Ústí potřeba další domov? Není nynější kapacita dostatečná?

Naše populace stárne a můj osobní názor je, že ano, je potřeba vytvářet další krásná, klidná místa pro seniory, kteří naši pomoc potřebují. Jako společnost jim to dlužíme. Náš dům seniorů se tak bude moci stát synonymem poklidně prožitého stáří.

Prozradíte nám, co vás na cestě za novým domovem seniorů zaskočilo?

Zatím nic zásadního, jsme na začátku realizace. Ale jsem si vědoma, že to nebude lehké. Jako každá nová věc s sebou nese jisté překážky a úskalí. Ale zvládneme to a za rok na jaře přivítáme první klienty.

Kromě domácí péče spolupracujete i se spolkem Osmička Ústí, který poskytuje služby dlouhodobě nemocným a těžce zdravotně postiženým. Bude spolek fungovat i v rámci nového domova?

S ředitelkou Osmičky Ústí jsme se dohodly, že vytvoříme pro spolek zázemí v nové budově. Spolek bude fungovat v rámci domova i pro veřejnost. Plně tak budou moci využít k setkávání v prostory v našem domově a velkou zahradu.

 

ACME Domácí péče s.r.o.

Železničářská 908/24

400 03 Ústí nad Labem

Email: info@acmepece.cz

Tel.: 475 216 331, 475 216 582, 774 410 715