Balneofototerapie léčí lupénku i atopickou dermatitidu

  •  

Trápí vás kožní problémy a podle lékařů by vám pomohly lázně nebo pobyt u moře? Nemáte ani čas, ani peníze? Dermacentrum v EUC Klinice Ústí nad Labem přeneslo lázeňskou a přímořskou léčbu do ambulantního prostředí, takže ji můžete absolvovat v blízkosti svého bydliště či pracoviště.

Blahodárný účinek hydroterapie je znám již z dávné historie a opakovaně je potvrzován současnými klinickými studiemi. „První písemnou zmínku o vodoléčbě máme z doby kolem roku 1500 před naším letopočtem z Indie. Vodou se regenerovali Egypťané, Peršané, Řekové a samozřejmě Římané. Dnes je doloženo, že kromě jiných účinků, zlepšuje prokrvení,

„Kombinace světloléčby a hydroterapie má protizánětlivý a hypoalergenní účinek a působí antistresově, přičemž dochází k uvolnění duševního napětí a odstranění poruch spánku. Pokožka navíc získává přirozenou obranyschopnost,“ upřesňuje lékařka.

Tyto procedury ovšem mají i mnoho dalších pozitivních účinků: pokožku prokrvují a omlazují, zlepšují její pružnost, díky uvolnění toxinů dochází k celkové regeneraci organismu, mají dobrý vliv na pohybový systém.

Léčba využívá přírodní zdroje, tedy vodu a světlo, díky nimž nemocní postupně mohou omezit či úplně vynechat zevní léky, tedy různé masti apod. „Naše dermacentrum se navíc nachází v moderních prostorách splňujících výživu a elasticitu kůže,“ říká vedoucí lékařka oddělení Dermatovenerologie EUC Kliniky v Ústí nad Labem MUDr. Petra Vondráčková.

V našem specializovaném centru využíváme lokální či celkové fototerapie a celotělové vířivé koupele. Tyto procedury jsou srovnatelné s lázeňskými procedurami a hradí je zdravotní pojišťovny. Fotoléčba a balneofototerapie se hodí zejména na léčbu psoriázy (lupénky), atopické dermatitidy, seborhoické dermatitidy, akné, lichen ruber či pruritu, tedy svědění kůže. O možnostech léčby se ovšem předem poraďte se svým praktickým lékařem nebo s lékařem specialistou – balneofototerapie je totiž vázána na doporučení lékaře, zdůrazňuje všechny profesionální a hygienické požadavky na současnou zdravotní léčbu a zároveň poskytuje pohodlí a vzbuzuje příjemné pocity.

Jednoduše řečeno: necítíte se u nás jako v nemocnici a zároveň o vás pečuje erudovaný personál, který vedou lékaři – specialisté v oboru dermatovenerologie,“ zdůrazňuje MUDr. Vondráčková. „Samozřejmostí jsou samostatné léčebné boxy poskytující soukromí,“ dodává.

EUC Klinika Ústí nad Labem s.r.o.

www.euc.cz

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*