Den plný her: O domovní kostku, Královská postupka a rychlé Prší navrch

Foto: Soňa Frollová
  •  

Turnajové okamžiky kadaňského Domova pro seniory. Atmosféra hodna lasvegaských heren, všudypřítomná soutěživost, hráči plně ponořeni do bitev nad deskami s barevnými domečky, přemisťujícími se figurkami, žolíkovou karetní sadou a dvaatřiceti mariáškami.

Napětí graduje s každým dotočením kostky, vynesením postupky a líznutou kartou. Kdo by čekal velkorysé slitování při vyhození vaší figurky, mýlil by se. S kouzelným a odzbrojujícím úsměvem jste bez mrknutí oka zpátky na startovní čáře. Soupeři si vzájemně nic nedarují, je vidět, že ani pokročilejší věk na hravém duchu neubírá. Po základních kolech se nejlepší od jednotlivých stolů přesouvají k velkému finále. Adrenalin nabírá na hodnotách, špendlík by bylo slyšet dopadnout na zem. Za další půl hodiny poznáme jednotlivé vítěze.

Poslední dějství je u konce, na samotný vrchol dokráčely tři plus jedna žena. V Člověče, nezlob se! přála kostka paní Zdeňce, nejlepší žolíkovou taktiku ukázala paní Rozárka, při Prší svítilo sluníčko na cestě za vítězstvím paní Věrušce. Zvláštní cenu za nejvíc nekompromisního hráče v Člověče si z domácího turnaje odnesla paní Jiřinka.

Je dobojováno, sláva vítězům, čest poraženým. Hrálo se tvrdě, ale fér, celý den se nesl v soutěživém, přesto zcela sportovním duchu, jak se na přátele a kamarády sluší a patří.