Život v teplické botanické zahradě se nezastavil

  •  

Vládní opatření uzavřela i teplickou botanickou zahradu. Zájemci ji mohou sledovat alespoň na webu nebo Facebooku.

Novinkou, kterou v letošním roce nabídla botanická zahrada je online komentovaná prohlídka. S průvodním slovem kurátora Jana Ptáčka, který v zahradě působí od loňského července, se návštěvníci virtuálně vydali za krásami subtropického skleníku, kde celá jedna strana je věnována Valdiviánskému deštnému lesu v jižním Chile a prezentují se tu rostliny získané z expedic zahrady v letech 2010- až 2015.

„Po prvním dni jsme s videem na sociální síti Facebook oslovili přes 3,5 tisíce uživatelů, na YouTube kolem padesáti,“ přiblížil ředitel zahrady Petr Šíla.

Aby návštěvníci nepřišli o aktuální obraz expozic, připravuje zahrada nejen řadu poutavých fotografií, ale i krátká videa, která průběžně zveřejňuje na sociálních sítích.

„Ve video a fotoreportážích chceme určitě pokračovat, blíží se jaro a expozice budou čím dál tím zajímavější a krásnější. Nechceme naše návštěvníky o tuto krásu připravit. Zároveň se těmito příspěvky snažíme lidem vnést trochu pozitivního myšlení do této pro mnohé velmi náročné doby,“ dodal Šíla.