Zakoupení vertikalizačního zvedáku

  •  

Chceme touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na zajištění a zakoupení vertikalizačního zvedáku pro naše zařízení Domov pro seniory, ul. Antonína Dvořáka 2166, Most.

Zvedák je specifický ergonomicky tvarovanými podramenními držáky z měkčené hmoty, které důmyslně nahrazují popruhy, závěsy a především ruce personálu. Tyto držáky umožňují uživatele zvednout do stoje, přemístit velmi komfortně, jako by mu pomáhaly lidské ruce úchopem pod rameny.

Zvedák má rozevírací podvozek, díky němu můžeme pohodlně zajet nad toaletní mísu, nebo uživatele z lůžka přemístit na invalidní vozík. Jednotlivé funkce zvedáku jsou řízeny z dálkového ovladače. Zvedák velmi usnadňuje manipulaci personálu s uživateli, kteří se z důvodu věku, zdravotního postižení či omezení hybnosti obtížně pohybují, zvedají a přemisťují např. z lůžka do křesla. Zvedák lze vybavit volitelným příslušenstvím, jako jsou opěrky nohou, přídržné třmeny, rozpěrná tyčka, aretační pásek.

Pohyb a ovládání zvedáku je velmi snadné, ulehčuje práci personálu a šetří jeho zdraví, hlavně zádové svaly. Za zakoupení vertikalizačního zvedáku Ústeckým krajem opravdu velmi děkujeme.

Za personál Domova pro seniory, ul. Antonína Dvořáka v Mostě

Martina Kylíšková – zdravotní sestra