Zajímavý výlet Klubu českých turistů

  •  

Tentokrát jsme se vydali na neprobádanou trasu – alespoň pro mne jako velitele. Bylo nás 31  lidiček  plus  jedna  pejsačka  Sáša.  Šlapala  opravdu  obdivuhodně tu dálku a naběhala zcela určitě 2x tolik, protože pobíhala  kolem  nás  dopředu, dozadu. Měla by dostat od paničky medaili v podobě buřtíka.

Na startu na nádraží Byšice jsme se vyfotili a vzhůru na trasu.  Kousíček  jsme  odbočili na zámek Byšice – je v devastovaném  stavu  –  a potom po  cykloasfaltce,  která  zatím nemá  očíslování.  Dále  už  po ŽTZ u     Horního Harbaska a po MTZ Dolní Harbasko. Pod obcí Řepín „Řepínský důl“ si to někteří zkrátili a došli do Řepína. I  tak to bylo pro ně 10 kilometrů. Větší skupina došla až do obce Zahájí na bus. Na MTZ – Libeňský důl je několik desítek vodáren, že jsem je nestačil počítat. To jsem ještě nikdy neviděl.  Snad  každých  200  metrů vodárnička.

Na trase bylo spousta blátíčka a popadaných větví, takže bylo nutno koukat pořád, kam se šlape. V Libeňském  dolu  se  na  nás  usmálo sluníčko, ale i jinak nám počasí přálo, bylo hlavně bez větru. Byla to pořád rovinka, ale těsně na konci krátký strmák do konce trasy v obci Zahájí. Trasa  do Zahájí byla 12,5 km. Krásně nám vyšel časový harmonogram… za 25 minut přijel bus směr do Mělníka a tam jsme se rozprchli.  Někteří  pospíchači jeli 14:22 rychlíkem a skalní si dali zasloužené pivečko a vlakem  14:52.  Myslím,  že  trasa byla vzhledem k blátíčku a větvím mírně náročná.

Klub českých turistů Litoměřice

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*