Zajeďte si do pevnosti Königstein!

  •  

Nevíte, co s víkendem? Co se vypravit kousek za hranice a užít si krásné výhledy do okolí. O pevnosti a životě za jejími nedobytnými zdmi se dozvíte mnohé prostřednictvím nevšedním způsobem zpracovaných zajímavých expozic.

Když na začátku prohlídky projdete Velitelskou branou, začnete tušit, že rozloha a mohutnost pevnosti je daleko větší, než jste si při pohledu zvenčí dokázali vůbec představit. Zastavíte se u pokladny, kde kromě vstupenky získáte za poplatek mapu a českého průvodce v digitální podobě a můžete vyrazit za poznáním. Každý z  objektů je číselně označen a po zmáčknutí odpovídající číslice se dozvíte potřebné a zajímavé informace. Zajímavých zastavení je více než šest desítek. Potřebné informace najdete na webové stránce: www.koenigstein.cz.

Otevírací doba:

Duben – říjen: od 9 do 18 hod

Vstupné:

Dospělí: 8 €
Zlevněné vstupné: 6 €
Mini rodinné: 13 €
Rodinné: 21 €
Audio průvodce 2,5 €

Mini rodinné vstupné je určeno pro 1 dospělou osobu a max. 2 děti do 16 let. Rodinné vstupné může být zakoupeno pro 2 dospělé a max. 4 děti do 16 let. Psi mají přístup do 9,5 ha rozlehlého areálu pevnosti povolen na vodítku, ne však do výstavních prostor!