Zajděte si do Severočeského divadla na Mozarta

Zdroj: Severočeské divadlo
  •  

Chcete si užít nějakou klasiku? Tak to si zajděte do Severočeského divadla na operu Kouzelná flétna. Hraje se 27. března od 19:00 hodin. Vstupné je od 100 do 400 korun.

Kouzelná flétna je poslední dílo Wolfganga Amadea Mozarta, které bylo poprvé uvedeno ve Vídni 30. září 1791 v Divadle Na Vídeňce. Německé libreto k opeře napsal Emanuel Schikaneder. Autoři vyšli z tradice starovídeňské kouzelné opery, jednoho z typů singspielu, zpěvohry kombinující zpívané a mluvené pasáže, v němž vedle postav ze světa lidí vystupovaly různé pohádkové bytosti i zvířata.

Zmiňovaná opera se stala nejslavnější ukázkou tohoto žánru nejen díky pohádkovému příběhu, ve kterém princ Tamino za pomoci kouzelné flétny a komického společníka Papagena hledá cestu k princezně Pamině, dceři Královny noci, ale také díky odkazům na zednářskou symboliku a v neposlední řadě díky Mozartově okouzlující hudbě. Rok po vídeňské premiéře se opera hrála i v Praze a to v budově dnešního Stavovského divadla 25. října 1792. Jde o jedno z nejhranějších děl světového operního repertoáru.

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*