Záchranáři z Ústecka a Saska se setkali v Ústí nad Labem

  •  

Je to rok, co funguje přeshraniční spolupráce záchranných služeb a všichni si ji pochvalují. V tomto týdnu se konalo v Ústí nad Labem setkání, na kterém všichni shodli, že je třeba dál pracovat na školení zdravotníků nebo na jazykové bariéře.

Setkání se uskutečnilo v rámci probíhajícího projektu „Podpora přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb“ a hlavním cílem projektu je zlepšení spolupráce zdravotnických záchranných služeb v ČR a Sasku. Podle zástupců zdravotnické záchranné služby z obou zemí je ale potřeba spolupráci prohlubovat, a to nejen jazykovým školením pro záchranáře.

„Cílem bylo seznámit účastníky s probíhající přeshraniční spoluprací zdravotnických záchranných služeb Ústeckého kraje a Saska,“ uvedl Prokop Voleník, tiskový mluvčí krajské záchranné služby.

„Jedno z prezentovaných témat workshopu je problematika rozdílných kompetencí zdravotnických záchranářů při poskytování přednemocniční neodkladné péče na obou stranách hranice,“ upřesnil vedoucí manažer projektu Martin Repko.

Společná setkání českých a saských záchranářů budou nadále pokračovat, jak formou konferencí, tak i v terénu.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*