Vzácnou výmalbu a trámový strop zachraňují na Novém Hradě v Jimlíně

  •  

Restaurátoři zachraňují vzácnou výmalbu a trámový strop objevené uvnitř zámku. Pod bílým nátěrem totiž objevili dekorativní historickou výmalbu. Restaurátoři tak zachraňují nejen tuto vzácnou výmalbu ale i malovaný trámový strop. Opravou projde také střecha nad kaplí Sv. Josefa a změny se dočká arkádová chodba.

Dvojice restaurátorů v těchto dnech pracuje v areálu Zámku Nový Hrad v Jimlíně v jižním a východním křídle barokních salónů a Rytířského sálu, kde se pokoušejí vrátit jeho historický vzhled. Restaurátorské práce potrvají přibližně dvanáct měsíců a opravy vyjdou na téměř deset milionů korun.

„Kromě obnovení historických výmaleb plánujeme také opravu střechy nad zámeckou kaplí, výměnu oken v arkádové chodbě, opravu schodiště a zrestaurování maleb na stěnách i krbů v sálech,“ říká ředitel Zámku Nový hrad v Jimlíně Josef Kabát.

Předpokládaný konec rozsáhlé rekonstrukce je v červenci 2019, ale návštěvníci se nemusejí obávat, že by o prohlídky zámku přišli. Rekonstrukce totiž bude probíhat za pochodu i v době otevření zámku pro turisty.

Restaurátor Petr Novotný se se svou dcerou pokusí zachránit malovaný záklopový strop, který byl objeven v panské oratoři. Jde tak o největší restaurátorský počin na Zámku Nový Hrad v Jimlíně za posledních přibližně pět let. Oba restaurátoři nyní pracují také na restaurování štukových stropů a stěn v barokních salónech.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*