Vlakem i lodí na výlet po kraji

ilustr. obr.
  •  

V celém Ústeckém kraji začala v dubnu sezóna turistických linek. V provozu je jedenáct oblíbených lokálek skoro do každého koutu našeho kraje. Letošní novinkou v regionu je obnova provozu na Kozí dráze zatím z Děčína do Telnice. „Pro Krušnohoří má smysl obnovení provozu v celém úseku bývalé Duchcovsko – Podmokelské dráhy. To poté mimo jiné nabídne spojení s lanovkou na Komáří vížku s památkami UNESCO, dopravní obslužnost obcí na Teplicku, propojení s Moldavskou dráhou a obnovovanou tratí do Německa,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Řehák.

Další vlakové linky turisty odvezou například z Teplic na Moldavu v Krušných horách unikátní Moldavskou horskou dráhou. Na výlet láká i Opárenský expres, Podřipský motoráček nebo Doupovská a Vejprtská dráha.

„Na vlakových linkách platí tarif a jízdenky DÚK. Ty jsou integrované a můžete je v rámci jejich platnosti využívat k přestupování na další linky krajských linkových autobusů, vlaků, lodí a MHD v Ústeckém kraji,“ dodal radní pro dopravu Marek Hrabáč s tím, že jízdenky DÚK koupíte i v mobilní aplikaci DÚKapka.

Kromě vlakových turistických linek vyplují na Labe o Velikonocích i dvě lodní linky z Ústí nad Labem přes Litoměřice do Roudnice nad Labem a z Děčína do Hřenska.

Lidem budou speciální vlakové a lodní linky k dispozici až do konce října každý víkend a státní svátek. Ústecký kraj zaplatí za turistické linky v letošním roce 23,2 milionu korun.