Veronika Gajerová v Krušnohorském divadle

  •  

Zajděte si do Krušnohorského divadla na špičkovou ukázku propracovaného psychologizujícího herectví. Pražské Divadlo Rokoko přiveze do Teplic slavnou hru Kdo se bojí Virginie Woolfové. Hraje se 2. října od 19:00 hodin a vstupné je od 260 do 340 korun.

Autor hru po padesáti letech lehce zkrátil a pročistil a novou verzi přeložil do češtiny Jiří Josek. Dramatický klenot se rozzářil i díky režii Petra Svojtky. Veronika Gajerová jako společensky i lidsky frustrovaná Martha a Aleš Procházka v roli jejího muže George dokážou skrývaná zranění svého staršího manželského páru podat přesně, bez nadbytečné exprese, přesto však drsně a výstižně.

Oba interpreti podávají vrcholné výkony své herecké kariéry. Také představitelé mladšího páru – Viktor Dvořák a Veronika Kubařová – šťastně uchopili možnosti, jež jim text nabízí a postupně se dostávají při atacích Marthy a George až ke dnu svých postav. Albeeho hra byla v šedesátých letech, kdy vznikla, často porovnávána s absurdním dramatem. Nyní, jakoby očištěna dravým proudem „cool“ dramatiky se stává překvapivě aktuální výpovědí o našich současných frustracích.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*