Velvyslanec ukončí na univerzitě Bulharské dny

  •  

Na ústeckou univerzitu zavítá velvyslanec Bulharské republiky v České republice J. E. p. Latchezar Petkov. Oficiálně 24. dubna uzavře právě probíhající Bulharské dny na zmiňované vysoké školy.

Vědecká knihovna UJEP pořádá při příležitosti bulharského předsednictví Radě Evropské unii BULHARSKÉ DNY. Záštitu nad nimi převzal velvyslanec BULHARSKÉ republiky v České republice, Latchezar Petkov.

„Stalo se již tradicí, že akademické obci univerzity představujeme jednotlivé státy Evropské unie, které v daném pololetí předsedají Radě EU. Tyto země v průběhu celého měsíce přibližujeme prostřednictvím výstav, přednášek a projekcí. Jsem velmi rád, že se nám daří pravidelně získávat záštitu velvyslanců a celkově se tento formát setkává s kladným ohlasem,“ osvětluje pořádání předsednických dnů na UJEP ředitel VK UJEP Mgr. Pavel Pečiva.

Na závěr Bulharských dnů na UJEP bude mít Vědecká knihovna UJEP čest bulharského velvyslance osobně přivítat. Spolu s prorektorem UJEP, doc. Zdeňkem Radvanovským, dne 24. dubna ve 13:30 hodin slavnostně uzavřou rozsáhlou propagační akci, která na UJEP probíhá po celý měsíc duben.

Již od začátku měsíce je v prostorách volného výběru instalována fotografická výstava Reflexe, kterou knihovně zapůjčil Bulharský kulturní institut v Praze. Stále je ještě možné v knihovně navštívit také výstavku publikací a bulharských artefaktů, které zapůjčila ze své osobní sbírky interiérová designérka bulharské původu žijící v Ústí nad Labem Nadia Surel.

V rámci Bulharských dnů na UJEP byl promítán film Bulharsko z výšky, RNDr. Ivan Farský, CSc., z katedry geografie PřF UJEP připravil pro Bulharské dny přednášku Toulky Bulharskem, Lukáš Zavřel, fotograf a absolvent FUD UJEP, vyprávěl o soužití se svojí manželkou bulharského původu….

Bezprostředně na návštěvu Latchezara Petkova ve Vědecké knihovně UJEP naváže dne 24. dubna 2018 od 14:00 hodin v knihovně workshop výroby tradiční bulharské jarní ozdoby marteničky pod dohledem již výše zmíněné Nadii Surel.

UJEP Ústí nad Labem 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*