V Teplicích odstartoval walking football

  •  

Fotbal v chůzi/walking football se hraje od roku 2011 ve Velké Británii a provozovat jej mohou Ti, kdo by jinak kvůli zdravotním problémům nebo věku nemohli fotbal hrát.

Fotbalová asociace ČR a Zvonkohra z.s. SEN SEN TEPLICE  –  Zájmový klub Senior speciál Teplice hlásí dobrou zprávu.  Setkali jsme se, vyzkoušeli fotbal v chůzi a říkáme ano, to chceme.  Je to dobrá sportovní činnost. Fotbal je národní sport naší země už desítky let a tohle povědomí je stále v našich myslích.  Náhle se nám vybavila mladá léta a vědomí, že něco vzrušujícího není nenávratně pryč. Můžeme znovu objevit pohyb a aktivitu, kdy je třeba myslet, kombinovat, můžeme opět najít požitek ze hry, možnost uspět a mít radost. Pravidla fotbalu v chůzi jsou našim změněným okolnostem dobře přizpůsobena. Zpočátku jsme na ploše mezi dvěma brankami byli trošku na rozpacích, ale pak se hra rozjela.

Bylo nám jasné, co musíme. Vytvořit souhru v družstvu, spolupracovat, vědět, kam úspěšně přihrát, kdo kterou situaci spolehlivě jistí. Poznali jsme sblížení a společnou radost z každé dobré akce a přihrávky. Zvládnout techniku je nutné, to docílíme postupem času dobrým tréninkem.  Fotbal v chůzi nám beze sporu rozproudil krev a potěšil nás.   Díky všem osobnostem a celebritám, přišli jste mezi nás a ukázali nám novou možnost být spolu. Po skončení hry v sále se ještě tvořily diskusní skupinky, bylo nám hezky a nespěchali jsme s odchodem. Bereme Vás za slovo a jdeme do toho, zůstaňte s námi, najděme možnosti a cestu, jak na jaře nastoupit na zelenou trávu a rozjet hru s kulatým míčem. Udělali jsme spolu první krok a pojďme dál. Jsme připraveni. Zájem o teplické fotbalové dění jsme my, senioři prokázali v testu znalostí o FK Teplice. Ten se podařil, výsledky byly dobré až nečekaně. Také následovaly pěkné odměny.

Dovolím si osobní vyjádření pocitů z pěkného odpoledne ve čtvrtek 31. října ve Sportovní hale Na stínadlech. Díky tepličanu Rudolfu Řepkovi, že dobrou věc přinesl sem, kde je doma. Díky Míše Veselé, že nám hru skvěle prezentovala a také posílila žluté družstvo. Díky teplickým fotbalovým celebritám Přemyslu Bičovskému, Jaroslavu Melicharovi, Pavlovi Verbířovi. Byli jste přátelští a vstřícní, ukázali jste nám, že pořád umíte, jste výrazné osobnosti a máte stále co dobrého dávat svému okolí.

Děkujeme vskutku profesionálním trenérům Josefovi Houškovi a Janu Štefkovi – předvedli jste, jak umíte tým rozproudit a správně usměrňovat. Také dík Pavlovi Verbířovi, že mi předvedl svou pověstnou placírku. Byla jsem zvědavá. Poděkování patří všem seniorům, kteří přišli, zvláště pak těm, kdo  nastoupili a bojovali s nasazením a radostí. Díky také Marušce a Jarmilce za dobrý slavnostní výkop – prostě jsme bezva, skvělí.  Na závěr jasná zpráva – u nás seniorů dobrý!

Helena Voctářová, předseda statutárního orgánu, Zvonkohra z.s. SEN SEN Teplice

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*