V Oseku na Teplicku mají už rok společenské centrum

Foto: ČRO Sever
  •  

Přes osm a půl tisíce lidí přišlo – a to i opakovaně – do Společenského centra v Oseku na Teplicku během prvního roku jeho fungování. Do prostor v základní škole Hrdlovská chodí hlavně senioři, ale už i mladší generace si tam našla cestu.

Každou středu odpoledne je tam beseda. V dalších dnech využívají lidé Společenské centrum k trávení volného času.  Když ubylo žáků, sloužily tyto prostory jako školka a když už nebylo potřeba tolik míst pro malé děti, upravila radnice čtyři místnosti tak, aby tam volný čas mohli trávit dospělí.  Je tam učebna, relaxační místnost s křesly a pohovkou i tělocvična.

Co všechno se tam odehrává, popsal vedoucí Správy městských sportovišť, která Společenské centrum spravuje, Petr Šíla: „Mezi pravidelné akce patří rehabilitační cvičení, výuka německého jazyka nebo různé besedy – třeba s Policií ČR nebo historické přednášky.“  Obyvatelé Oseka si na centrum zvykli. Založili dokonce klub stolního tenisu.

V jedné z místností se zrovna tři seniorky učily němčinu. „ Pořád se ráda vzdělávám a učím, baví mě dělat i domácí úkoly. Navíc je tu dobrá společnost stejně starých děvčat, směje se, paní Jarka, která do Společenského centra chodí i na další akce.

ČRO Sever/G. Hauptvogelová