V Litoměřicích se zapojili do prodeje kytiček pro Ligu proti rakovině

  •  

Jako každý rok se onko klub  VICTORIA  Litoměřice zapojil do prodeje kytiček pro Ligu proti rakovině.

Desátého května vyšli do ulic na prodej  kytiček nejen členové,  ale hlavně žáci litoměřických škol – pedagogické školy a  Pohody, lovosické gymnázium, základní škola Úštěk, členky Šance Lovosice a Úsměv=Zdraví.  Nejvíce se zapojila pedagogická škola Litoměřice poslala 10 dvojic, které prodaly 1250 kytiček  za 20 500 korun, děkujeme.

VICTORIA pro školy pravidelně každý rok  připravuje přednášky o samovyšetření prsu. Proškolené  edukátorky na modelu učí názorně správné samovyšetření prsu. Jedná se o projekt Národního ústavu pro vzdělávání pod Ministerstvem školství a Aliance žen s rakovinou prsu. Členky  spolku  pravidelně přednáší již od roku 2000  kdy  jsme od AVONU obdrželi první fantom. Prevence zdraví do středních škol, je nosným programem všech onkoklubů  pod   Aliancí žen s rakovinou prsu.

Odborné proškolení přednáší MUDr Miroslava Skovajsová. Pravidelná setkávání přednášejících se každoročně opakují. Zpětná vazba je pro nás důležitá a na dotazy studentů jsme schopni fundovaně  odpovědět.

Líba Žamberská,  předseda