V domě se propadl strop a část střechy, nikomu se nic nestalo

  •  

Ve Fibichově ulici nedaleko Větruše se propadly ve starém domě stropy a část střechy. Nikomu ze tří obyvatel se naštěstí nic nestalo, z domu se ale museli vystěhovat. Událost se stala se v noci na pátek. Obyvatelům nabídli pomoc náměstek primátorky Pavel Dufek a Květoslava Čelišová.

„Městská policie objekt zabezpečí a zajistili jsme také statika,“ řekl Pavel Dufek.

Obyvatelé domu přiznali, že se strop propadl již v deset hodin večer v prvním patře v kuchyni. Pomohli ze zablokované místnosti babičce a noc strávili v přízemí. Ráno, když zjistili, že opravu sami nezvládnou, zavolali hasiče. Přesto se zpočátku odmítali vystěhovat, s tím že poškození není tak vážné.

„Město nabídlo obyvatelům náhradní ubytování v azylovém zařízení, zatím si našli bydlení u známých, ale ta možnost tu stále je, záleží na nich, zda ji využijí,“ dodala Květoslava Čelišová.

Jak řekl místostarosta obvodu Město Karel Karika, úředníci obvodní radnice se lidmi z tohoto domu zabývají již delší dobu. „Zajistili jsme jim i náhradní ubytování, ale oni se sem po čase zase vrátili.“

Na základě rozhodnutí statika nemůže být dům dále obýván. Dům byl zapečetěn a strážníci městské policie pomohli obyvatelům přestěhovat věci do náhradního ubytování.