V Chomutově se radují z nového auta

  •  

Vedoucí chomutovské charitní domácí péče převzala v rámci projektu „Sociální automobil“, který realizuje KOMPAKT spol. s r.o., klíče od vozu, jenž jim usnadní péči o lidi v domácím prostředí.

V úterý 31.1.2017 v kavárně Café Atrium v objektu Městské knihovny Chomutov, tak vedoucí Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby Chomutov paní Jitka Sedláčková převzala klíče od vozu Dacia Dokker, který bude sloužit místním pečovatelkám a zdravotním sestrám. Zmíněné pracovnice navštěvují lidi v domácnostech nejen v Chomutově a Jirkově, ale také v přilehlých obcích, automobil je tedy více než nutný. „Aut máme stále nedostatek, naše pracovnice musí používat vozy soukromé, což není zrovna ideální řešení. Tento vůz nám nejen usnadní provoz služby, ale nyní díky němu můžeme také snadněji převážet pomůcky, které se nám do malých aut doposud nevešly,“ vyjadřuje svou vděčnost a dík paní Sedláčková.

Slavnostního předání automobilu se zúčastnili zástupci sponzorujících firem, zřizovatele zmiňované služby i médií a nechybělo ani kulturní vystoupení v podání žáků základní umělecké školy.

Charitní ošetřovatelská a pečovatelská služba Chomutov pomůže ročně téměř dvěma stovkám lidí v domácím prostředí, její potřebnost je tedy nezpochybnitelná. Činnost služby je podpořena Ústeckým krajem.

Edith Kroupová, Ústecký kraj