Už žádná nemocnice. Sestřičky z domácí péče přijdou za vámi

 •  

Není nic těžšího, než pečovat o nemocného člena rodiny. Velkou pomocí jsou návštěvy sestřiček z ústecké agentury domácí péče ACME. Nemocné, kteří nechtějí stonat v nemocnicích, už více než dvacet let navštěvuje tým sestřiček. Starají se o pacienty, jejichž zdravotní stav nevyžaduje soustavnou lékařskou, ale kvalifikovanou ošetřovatelskou péči podle pokynů lékaře.

Na pomoc se můžete vždy spolehnout

Třiasedmdesátiletá paní Johana bydlí s manželem v panelovém domě na Severní Terase. Každý pracovní den už několik let k ní dochází sestřička Kateřina Bendová. O víkendech se u paní Johany sestřičky střídají, podle toho, která má službu.

Paní Johanu trápí mnohočetná poškození kůže na nohou, bércové vředy a zákeřná vaskulitida. Sestřička jí nohy denně pečlivě ošetřuje a převazuje. „Po tříměsíční hospitalizaci v nemocnici mě chtěli lékaři poslat na doléčení do Ryjic, to jsem však rázně odmítla. O tom, že na domácí péči mám nárok, jsem se dozvěděla díky rodině, která se o možnostech ošetřování doma zajímala,“ řekla během ošetřování nohou paní Johana a s úlevou dodala, že díky pravidelným převazům je znát zlepšení.

Samozřejmostí jsou i rehabilitace

Dlouhodobý pobyt v nemocnici se podepsal i na hybnosti paní Johany, takže kromě sestřičky Kateřiny, k ní nyní dochází třikrát týdně i rehabilitační sestra. Ta s paní Johanou cvičí a pomáhá jí se takzvaně rozchodit. „V nemocnici se mnou cvičili jen jednou týdně, půl hodiny. To nebylo dostačující, v podstatě mi jen opakovali, že budu ležák,“ popisuje paní Johana a pochvaluje si, že rehabilitační péče od ACME funguje a je znát zlepšování. „Nebýt pravidelné domácí rehabilitační péče, tak bych fakt asi jako ležák zůstala,“ připouští.

Práce sestry v domácí péči není pro každého

Ošetřovat nemocné v rodinách je jiné než v nemocnici. Sestřičky pečují o nemocné s různými diagnózami a poskytují i hospicovou péči. „Jsem sestřičkám z agentury ACME za pomoc opravdu vděčná. Udělala jsem dobře, že jsme si trvala na svém. Domácí péče se nedá s nemocniční vůbec srovnat,“ uzavírá naši návštěvu paní Johana.

Všechny sestřičky musí být vystudované zdravotní sestry, ale ani to nestačí. Sestřička musí být samostatná a umět se správně rozhodnout za každé situace. „Přeci jen jsme v rodině samy, za sebou nemáme lékaře a po ruce kolegyni. Musíme umět správně se rozhodnout a poznat, kdy je čas lékaře na pomoc zavolat,“ vysvětluje Kateřina Bendová. Kolik pacientů sestra za den zvládne, záleží na tom, jakou péči potřebují. Domácí péče je určena nemocným všech věkových kategorií a je hrazená z veřejného zdravotního pojištění.

ACME Domácí péče s.r.o.
Železničářská 908/24
400 03 Ústí nad Labem
E-mail: info@acmepece.cz
Tel.: 774 441 045

1 komentář z Už žádná nemocnice. Sestřičky z domácí péče přijdou za vámi

 1. Mám zkušenosti s domácí péči Acme a přímo s paní Kateřinou Bendovou, je to skvělá sestřička, která své práci rozumi. Má srdce na pravém místě a jednání s pacienty a rodinnými příslušníky je na nejvyšší úrovni. Přeji ji mnoho zdaru v její náročné práci. Jitka

   • Dobrý den, měla by být v rámci Nemocnice v Duchcově. Informace získáte:
    Telefonicky: 417 514 750
    E-mail: duchcov@sestricka.cz
    Osobně: Nemocniční 264, 419 01 Duchcov
    V prostorách ředitelství nemocnice

Komentáře jsou uzavřeny.