Ústečtí senioři dostali pod stromeček svůj taxík

  •  

Senioři a lidé s handicapem se v Ústí nad Labem snáze dostanou k lékaři nebo na nákupy. Auto, které bude označeno jako Taxík Maxík, se v ulicích města objeví na začátku příštího roku.

„Taxík Maxík je určen seniorům nad sedmdesát let nebo lidem s handicapem bez omezení věku s trvalým pobytem v Ústí nad Labem. Tato služba bude fungovat od pondělí do pátku od osmi do sedmnácti hodin. Objednávky budou na telefonním čísle 702 192 417 a cena jízdného je šedesát korun za osobu a třicet korun zaplatí doprovod,“ řekla Dita Hromádková, ředitelka ústecké pečovatelské služby, která bude senior dopravu provozovat.

Taxík Maxík budou moci lidé využívat na přepravu k lékaři, na rehabilitaci, úřady, k návštěvě rodiny, ale i za kulturou, či na nákupy. „Máme velkou radost a děkujeme, že se auto podařilo získat. Usnadní přepravu ústeckým seniorům a handicapovaným po městě. Navíc auto bude mít i rampu, takže bude bezbariérové a to bude velká pomoc,“ říká předsedkyně ústecké rady seniorů Květoslava Čelišová.

Vozidlo město získalo, tak že se připojilo k projektu Nadace Charty 77 – Konta Bariéry, Senzačních seniorů a společnosti Česká lékárna.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*