Tip Vladimíra Cettla

Foto: Petr Berounský 2018
  •  

V březnu jsme naši muzejní pozornost zaměřili na místo, které může někomu připadat možná všední a okoukané, ale přesto je to městská část, která byla budována s velkou ambicí.

Rád bych Vás tedy pozval na novou výstavu „Severní Terasa nedokončená“, kde se dozvíte nejen o vzniku tohoto dodnes dobře fungujícího ústeckého sídliště, ale také uvidíte celý původní koncept architektů, tedy i vše co nakonec postaveno nebylo. Vernisáž se koná ve čtvrtek 15. března v 17 hodin a výstava bude v ústeckém muzeu k vidění do června.

Zcela jiný úhel pohledu nabídne náš populární muzejní ornitolog Václav Beran na „Večerní procházce za sovím houkáním po Severní Terase“. Přímo na místě mezi sídlištní zástavbou se můžete dozvědět mnoho zajímavostí o hnízdění sov a sýčků v těsné blízkosti lidských obydlí, a když budete mít štěstí, možná i některé uvidíte. Akce se koná v páteční podvečer 16. března a sraz je v 17.45 hod. na zastávce MHD Mírová.
Má třetí pozvánka směřuje do Činoherního studia. Ve čtvrtek 22. března v 19 hodin začíná „451 stupňů Fahrenheita“. Toto ohlasy vysoce hodnocené představení vás zaskočí a nezdráhám se řící zamrazí svou nikterak neslábnoucí aktuálností.

Vladimír Cettl, Muzeum města Ústí nad Labem

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*