Teplické muzeum slaví XXL výstavou

  •  

V letošním roce 2017 si Regionální muzeum v Teplicích připomíná 120. výročí svého otevření a 70 let působení na teplickém zámku.

Teplické muzeum navazuje na tradici sahající k roku 1894, kdy se ustavila Muzejní společnost a 2. prosince 1897 vystavila ve Školní ulici č. 17 své sbírky. Zde muzeum sídlilo do roku 1905 a pak se přestěhovalo do Živnostenského domu ve stejné ulici (dnes budova Okresního archivu). V roce 1945 muzejní sbírky přešly do správy místního národního výboru, který dal muzeu v roce 1947 do užívání budovu teplického zámku. Od roku 2002 je muzeum příspěvkovou organizací Ústeckého kraje.

Muzeum své sbírky tvoří již 120 let a v depozitářích ukrývá dosud veřejností nespatřené poklady. Krásu některých z nich bude možné obdivovat v jízdárně teplického zámku na VÝSTAVĚ XXL, kde bude prezentováno to NEJ ze všech odborných oddělení teplického muzea.

K výstavě vyjde katalog, který kromě úvodní studie o 120leté historii teplického muzea a krátkých charakteristik jednotlivých podsbírek, bude obsahovat fotografie s popisem téměř 200 sbírkových předmětů z archeologických, historických, knihovních a přírodovědných sbírek, včetně několika příkladů jejich konzervování a restaurování.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 2. 11. 2017 v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 25. února příštího roku.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*