Teplice ožívají, když se jim chce

  •  

V Šanovském parku u Mušle se uskutečnil druhý ročník sousedské slavnosti Živé Teplice.Krásnou slunečnou neděli si 25. června návštěvníci zpříjemnili poslechem teplických hudebníků. Jako první zahrála folkrocková kapela Ukrutná veverka, po které posluchače pohodově naladilo nevšední nástrojové složení tří charizmatických hudebníků, Igor Barboi trio.Malou jazz-latino-šanson party sehrály Hambaeros a nakonec se předvedla mladá indierocková kapelaEdafon.

Velký úspěch mělo vystoupení břišních tanečnic uskupení Duo Marlen a SaffronTribepři, které proběhlo ve stínu stromů. Na stejném místě se o pár hodin dříve protahovalo při jógové lekci několik dětí i dospělých. Děti se mohly hned na několika místech přiučit novým dovednostem a něco si vyrobit. Trh autorských výrobků, kde se dali koupit všelijaké věci, se také setkal s úspěchem. Bylo velmi inspirativní vidět, kolik krásných věcí pod rukama Tepličanů vzniká.

Velkou roli v pozitivním naladění návštěvníků slavnosti sehrály také stánky s občerstvením. Vzhledem k tomu, že byl pravý letní den, není překvapením, že nejúspěšnějším bylo vozítko s domácí zmrzlinou. Ale také ostatní stánky, mimo jiné ty s vietnamskými a arabskými specialitami, lákaly k ochutnání.

Program slavnosti vytvářeli samotní obyvatelé města a bylo znát, že si každý mohl najít to své. Celý den vládla milá atmosféra a bylo příjemné sledovat jak se návštěvníci, prodejci i vystupující umělci hezky baví a navzájem se seznamují. Všichni se shodli na tom, že se těší na další ročník Živých Teplic.

Živé Teplice byly podpořeny Nadací Via v programu Živá komunita a Ústeckou komunitní nadací z prostředků společnosti Greif Czech Republic a.s.

Podrobný program a fotogalerii najdete na Facebookové události Živé Teplice nebo webové stránce www.zive-teplice.webnode.cz.

Nikola Fialová Seifrtová

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*