Spolky Úsměv = Zdraví a SenSen začaly rok 2017 vzděláváním

  •  

„ Na přání většiny členů jsme díky ředitelce knihovny Zdence Černé zajistili lektora a  začali  s trénováním paměti,“ informuje vedoucí spolků Líba Žamberská. Doufejme, že se paměť všem potřebným zlepší.  Semináře o zdraví pokračují. „Návrat ke zdraví“ je první z bloku přednášek Doc. ing Heleny Kratochvílové.  Nepřestávají semináře  Oční cviky, Dechová cvičení, Jóga prstu, SuJok atd. Oblíbená fyzioterapeutka  Líba Zemánková zájemce opakovaně 21.4.2017, naučí správně používat tejpy; mnohé z nás si umí ulevit od bolesti, právě pomocí tejpování.

Projekt „Nejde jen o prsa“ se osvědčil. Národní ústav pro vzdělávání ocenil naši činnost  s přednáškami na středních školách a vzal si tento projekt pod svá křídla. V přednáškách pokračujeme po absolvování semináře, který vedla MUDr. Miroslava Skovajsová, Ph.D. Jedná se o velmi důležitý úkol: bohužel Litoměřicko  se v posledních letech dostalo do vedení ve výskytu rakoviny.

Naše ambasadorky  JarkaVýravová a Hana Miková, sledují a zapisují  každý uplavaný bazén v měsíci únoru, akce „„Přeplavme svůj La Manche“ 34 km). „Přeplavat kanál La Manche  je akce sledovaná ve všech klubech SenSen. Není důležité přeplavat, ale udělat něco pro sebe! V těchto zimních měsících se více se navštěvuje ergoterapie – keramika, pleteni z papíru, Hama korálky, tvoření jarní výzdoby, vazby výpichy atd.

Zdravotní cvičení a skupinová relaxace  si našly své zájemce a stále se další hlásí. Zveme  všechny, kdo mají zájem, každá zkušenost se hodí a společně se to lépe táhne. „Těšíme se na Vás,“ zvou do spolků organizátorky.

Líba Žamberská