Snímek Chlapi nepláčou uvidíte v ústeckém Fokus kafe

  •  

Zajděte si na druhý lednový film do ústeckého Fokus kafe. Na Snímek „Chlapi nepláčou“, který je ověnčen zvláštní cenou poroty 52. mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se můžete těšit 25. ledna od 18:00 hodin. Vstupné je od 50 do 70 korun. Rezervaci míst můžete provést na mailu fokuskafe-usti@fokuslabe.cz. 

Chlapi nepláčou, Bosna a Hercegovina, 2017, 98 min / Strhující film o skupinové terapii účastníků balkánské války z devadesátých let.

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii. V atmosféře obrovského prázdného hotelu vyplouvají na povrch ty nejhlubší rány minulosti, zasazené rodinou či válečnou zkušeností. Ať už byli účastníci přímými aktéry nebo pouze svědky válečných zločinů, které v 90. letech zvrásnily společný stát, jejich dozvuky žijí v jejich myslích dál a těžko lze od nich očekávat vzájemné souznění. Slovinský terapeut, který má skupinu na starosti, jen obtížně zvládá nebezpečně třaskavou směs, kterou může okamžitě zažehnout každé slovo vyřknuté bez rozmyslu nebo jen zdánlivě křivý pohled.

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*