V Petrovicích se na stanici Hasičského záchranného sboru uskutečnila zajímavá a užitečná akce pořádaná již po čtvrté Spolkem aktivních seniorů. Hlavním cílem byla výuka o požární bezpečnosti v domácnosti. Účastníci měli možnost dozvědět se praktické rady, jak předcházet nebezpečným situacím a jak správně reagovat v případě požáru či jiné havárie.
Součástí programu byla také prezentace hasičské techniky, kde si členové mohli prohlédnout moderní vybavení hasičských vozidel, která hasiči používají při zásazích, vše si osahat a prozkoumat. Následovaly ukázky hašení, které názorně předvedly, jak efektivně zvládat požár a jak důležitá je rychlá a správná reakce.
Dále byli členové seznámeni s aplikací Záchranka, což je mobilní program určený k rychlému a efektivnímu kontaktu se Zdravotnickou záchrannou službou a Horskou službou v případě nouze. Umožňuje uživatelům přivolat pomoc jednoduchým stiskem nouzového tlačítka, přičemž záchranáři automaticky obdrží přesnou polohu volajícího a další důležité zdravotní informace, které uživatel v aplikaci vyplní. Někteří členové si i aplikaci za pomoci členů hasičského sboru nainstalovali do svých telefonů. Záchranka funguje nejen v České republice, ale i v některých dalších evropských zemích, například na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku. Díky ní je možné rychle a přesně předat informace záchranným složkám, což výrazně zvyšuje šanci na úspěšnou pomoc v krizových situacích.
Po skončení výukové části se akce proměnila v příjemné společenské odpoledne, kterého
se zúčastnila i paní starostka Petrovic paní Zuzana Hůlová a někteří občané Petrovic. Účastníci si mohli užít hudbu a zpěv, které vytvořily uvolněnou atmosféru. K tomu bylo zajištěno i občerstvení, které doplnilo celkový příjemný zážitek.
Děkujeme Hasičskému záchrannému sboru a hlavně panu poručíkovi Petru Vlaháčovi, který je šéfem Hasičského záchranného sboru v Petrovicích za skvělou spolupráci a péči při celé akci a dále děkujeme i dobrovolnému spolku hasičů z Petrovic pod vedením pana Jakuba Adámka a těšíme se na příští jubilejní pátý ročník této akce.
Ludmila Husáková, Spolek aktivních seniorů Ústí nad Labem
Přidat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.