Seniorům zahrálo kvarteto Severočeské filharmonie

  •  

Krásným kulturním zážitkem bylo pro seniory Městské správy sociálních služeb v Mostě – příspěvkové organizace vystoupení smyčcového kvarteta Severočeské filharmonie Teplice. Smyčcové kvarteto tvoří dvoje housle, viola a violoncello.

Ve společenské místnosti Penzionu pro seniory v ul. Ke Koupališti se sešlo dne 9. srpna 2016 skoro 50 seniorů z místního zařízení, ale i z Penzionu pro seniory v ulici Komořanská a z Domova pro seniory v ulici Jiřího Wolkera, aby společně vyslechli známá díla klasické hudby v podání smyčcového kvarteta Severočeské filharmonie Teplice.

Toto hudební těleso pravidelně navštěvuje naše zařízení, aby potěšili seniory hudebními skvosty skladatelů, například A. Vivaldiho, J. Haydna, L. Boccheriniho, F. M. Bartholdyho, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, A. Dvořáka, S. Joplina a dalších hudebních velikánů. Pořadem provázel Pavel Kirs, houslista tohoto smyčcového kvarteta, který každou ze skladeb uvedl a představil.

Městská správa sociálních služeb v Mostě – příspěvková organizace připravuje pro své seniory individuální i skupinové aktivity a nabízí seniorům i takovýto kulturní program. Je známo, že hudba má blahodárné účinky a léčí ducha i tělo. A že se toto příjemné setkání s klasickou hudbou seniorům velice líbilo, dokazuje i vytleskaný přídavek ve stoje – tentokrát to byl Uherský tanec číslo 5 Johanesa Brahmse. Další setkání se členy tohoto smyčcového kvarteta máme domluveno v předvánočním čase.

Helena Houšková