Senioři v domově v Krásném Březně dostali novou kuchyni

  •  

V krásnobřezenské domově pro seniory mají novou kuchyň. Ta původní už byla zastaralá. Modernizace přišla na více než deset milionů korun. „Domov pro seniory v Krásném Březně výrazně zvedá standardy svých služeb, krásná nová kuchyň je toho důkazem. Ať se v ní dobře vaří a klienti jsou maximálně spokojeni,“ popřál primátor Petr Nedvědický, který si společně s dalšími členy vedení města zrekonstruované prostory prohlédl.

V kuchyni byla kompletně vyměněna vzduchotechnika a osvětlení, nové jsou veškeré rozvody.  Nainstalován byl i změkčovač vody pro vybrané spotřebiče. Byla položena nová dlažba, obklady stěn a vzniklo okno pro příjem špinavého nádobí z důvodu oddělení provozu kuchyně a jídelny. Teď mají kuchařky k dispozici i nové gastro vybavení jako jsou elektrické pánve, kotle nebo konvektomaty.

Vybavení a kapacita kuchyně nyní vyhovuje nejen nárůstu náročnosti přípravy stravy, ale dává také prostor pro nárůst klientů Pečovatelské služby a pro krátkodobé vykrytí vaření v případě výpadku kuchyně v ostatních domovech pro seniory nebo školách.