Porta bude plná hvězd a potrvá půl roku

  •  

I když své nejslavnější roky má festival trampských písní Porta už za sebou, stále stojí za to se ho zúčastnit.
Série akcí, které vyvrcholí v červnu padesátým ročníkem Porty, už za několik dní odstartuje v Ústí nad Labem. Budou se konat na různých místech města postupce a s blížícím červnem jich bude přibývat. „Nyní máme pevně dojednáno asi 35 akcí. Byli bychom rádi, aby jich bylo kolem padesáti,“ řekl jeden z organizátorů Josef Vejlupek. Během půl roku a pak na samotné Portě budou moci diváci vidět na 150 různých interpretů.
Porta má být hlavní kulturní akcí letošního roku v Ústí. Postupně v rámci Porty vystoupí třeba Lenka Dusilová, Jitka Molavcová s Jiřím Suchým, Věra Martinová, Karel Plíhal, Ivo Jahelka, Pavel Žalman Lohonka nebo Václav Neckář
a mnozí další. Vrcholem bude samotné finále a pak galakoncert v Letním kině. Jeho hvězdou měl být Karel Gott, ale jeho vystoupení je kvůli nemoci nepravděpodobné. Jako náhrada je naplánovaný Olympic. Na červnový hlavní koncert do Letního kina bude vstupenka stát 230 korun, jejich prodej začne v březnu. Některé akce v centru města budou zdarma. Více na www.portausti-festival.cz.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*