Pohřešovaný senior ušel více jak 50 kilometrů

  •  

Ústečtí policisté v úterý odpoledne vyhlásili celostátní pátrání po pohřešovaném devětasedmdesátiletém muži, kterého hledala manželka. Muž trpí Alzheimerovou chorobou. „Manželka uvedla, že byli spolu ve městě a manžel na ni čekal před obchodem. Když po chvilce vyšla, tak už tam manžel nebyl a ani nikde v okolí. Snažila se ho hledat, ale bezvýsledně,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Policisté ihned začali po muži pátrat. „Do éteru všem hlídkám šla informace o pátrání i s popisem muže. Manželka rovněž uvedla, že muž je jinak v dobrém zdravotním stavu a rád chodí. Popis muže měli nejenom policisté, ale i strážníci a zaměstnanci dopravního podniku. Bohužel pátrání bylo negativní. K policejním hlídkám se při setmění přidali i policisté speciální pořádkové jednotky. S každou hodinou navíc, rostly obavy. Přes celou noc se muže vypátrat nepodařilo,“ popisuje dále policejní mluvčí.

V ranních hodinách ovšem přišla pozitivní zpráva. „Kolegové z Roudnice nad Labem ústeckým policistům oznámili, že seniora mají, že se v současné době nachází v roudnické nemocnici na ošetření. Senior během krátké doby pravděpodobně po cyklostezce došel až do Roudnice nad Labem, což je zhruba 50 kilometrů. Zde si vyčerpáním sedl na lavičku a až projíždějící cyklisté mu zavolali záchranku,“ uzavírá Veronika Hyšplerová. Manželka policistům uvedla, že když se s manželem poté bavila, tak neustále opakoval, že „závodil s cyklisty“.