Pobyt ve Sloupu se aktivním seniorům povedl

  •  

Dovolená aktivních seniorů ve Sloupu v Čechách v rekreačním středisku Doly Bílina byla opravdu aktivní. Hned v sobotu cestou do Sloupu jsme navštívili známek Zákupy. Výklad pana průvodce byl velmi zajímavý. Po příjezdu a přidělení klíčů k pokojům po obědě někteří nedočkavci vyběhli do lesa na houby. No našli „houby“, protože bylo moc sucho. Ale další hned utíkali k Radvanickému rybníku se vykoupat. Bylo krásně teplo a tak si libovali.

V neděli dopoledne jsme se vypravili na hrad Sloup. Odpoledne se část členů vypravila na vycházku kolem rybníka a opět někteří neodolali, a když viděli, že i místní se koupou na „Adama“ tak neodolali a skočili se ochladit. Pondělí odpoledne se skupinka odvážných vypravila do Nového Boru do sklářské Restaurace Huť. Bohužel, do restaurace došlo jen pár vytrvalých, ostatní vzali za vděk cukrárnou v Novém Boru. Přes to ti vytrvalí byli nadšeni a překvapení jak těžká je práce sklářů – foukačů.

Úterý se neslo v rámci dalšího poznání sklářského řemesla, a tak byl výlet do sklárny AJETO. Sice foukači již nepracovali, za to paní průvodkyně nás seznámila s výrobou skla od mísení písku s ostatními ingrediencemi přes brusírnu až po konečný výrobek. Ve sklářské krčmě jsme mohli ochutnat pivo 8°, kterou skláři mohou pít. No, nebylo špatné. Jenom bych se chtěla omluvit řidičům a řidičkám na této trase, protože, když viděli, že do autobusu nastupuje místo dvou, tří cestujících třicet, tak z toho měli malinko problém. Ale vše se zvládlo.

Středa odpoledne byla opět pěkně náročná. Vyrazili jsme přes Lesní divadlo na vyhlídku Strážní věž. Všichni zúčastnění vyšlápli až na vršek vyhlídky po 150ti schodech. Dokonce i nejstarší účastník pan Šára, kterému je 88 let. No a ve čtvrtek byl výlet do Modlivého dolu ve Svojkově. Naprosto jedinečná a úžasná atmosféra místa očarovala všechny přítomné. Sice jsme nemohli využít pohostinství místa, ale i park pod hradem Svojkov měl své kouzlo. Pátek měli účastníci volno, protože pršelo a museli jsme se začít balit k odjezdu. I ti nejskalnější houbaři museli konstatovat, že houby si zatím dávají na čas. Snad někdy příště.

Samozřejmě jsme jenom nechodili po kopcích, ale také si pohověli v cukrárně Mňau café, nebo v Dřeváku na dobrém pivku. Ve středu jsme se navíc mohli účastnit zábavy pořádané důchodci z Bíliny a náš taneční večer proběhl ve čtvrtek. A o nádherné ukončení pobytu se postarali v pátek dopoledne žáci základní školy s rozšířenou výukou hudební výchovy v Teplicích, v Maršovské ulici, pod vedením dirigenta Kryštofa Brože a sbormistra Jiřího Bryndy. Dětský sbor Fontána, který zde byl na soustředění, předvedl nádherné vystoupení.

Ale ještě stále není všem dnům konec. Na svátek svatého Václava senioři pojedou lodí do Litoměřic. Cestu si zpříjemní obědem a hudbou a při zpáteční cestě mohou navštívit Svatováclavskou pouť v Lovosicích. Ale to ještě stále není vše. Víc ale prozrazovat nebudu. Musíme si přeci nechat nějaké překvapení.

Ludmila Husáková, Spolek aktivních seniorů

1 komentář z Pobyt ve Sloupu se aktivním seniorům povedl

  1. prostě Sloup se povedl počasím, výlety a vycházkami. Jinak již po mnoho let všichni vědí, že strava je vždy skvělá

  2. Liduško,děkuji za krásný pobyt ve Sloupu, příště jedu zase, hned je na světě lépe.

  3. Ano,pobyt ve Sloupu se vyvedl, nejen že nám přálo počasí, ale i díky naší předsedkyni Ludmile Husákové, která se nám plně věnovala a zajistila veškeré naše skupinové výlety. VELKÉ DÍKY Lídě Husákové.

Komentáře jsou uzavřeny.