Osmička i během koronaviru usnadňovala péči o nemocné

  •  

Spolek Osmička Ústí má za cíl pomáhat těm, kteří pečují o své blízké doma. Pomáhají klientům a jejich rodinám řešit tíživé životní situace nebo překonávat významné překážky, které jim brání „pečovat s lehkostí“.

„Díky spolupráci s naší partnerskou organizací agenturou domácí péče ACME a praktickými lékaři, máme velmi úzkou návaznost na klienty v terénu a můžeme tak dobře a pružně reagovat na aktuální problémy a potíže, které klienty i jejich rodiny trápí, přibližuje ředitelka spolku Osmička Věra Kosová.

Tento rok je pro spolek Osmička Ústí, stejně tak jako pro všechny ostatní, obdobím velkých zvratů a nečekaných situací. Ale zároveň také obdobím nových příležitostí a otevřených možností.

„V průběhu posledních nelehkých měsíců jsme si mohli ověřit, že se ubíráme správným směrem. Nemohli jsme sice realizovat oblíbené přednášky a zážitkové kurzy, ale o to více jsme se mohli věnovat individuálnímu poradenství, osobním konzultacím a také rozvíjení spolupráce s praktickými lékaři,“ vysvětluje ředitelka spolku a dodává: „Vlastně jsme se ještě více přiblížili podstatě naší činnosti, tedy pomáhat těm, kteří pečují o své blízké doma. Zaměřili jsme se na řešení tíživých situací jednotlivých klientů formou individuálních návštěv v rodině.“

S plošnými omezeními zůstávali klienti a jejich rodiny více doma, pospolu a samozřejmě i více řešili, jak zlepšit péči o své blízké nebo upravit domácí prostředí, tak aby pro domácí péči více vyhovovalo. Prostě takové ty věci, na které v běžném životním rytmu nezbývá mnoho času.

„Kolikrát opravdu stačí jedna cílená konzultace nebo výběr té správné pomůcky, či praktický nácvik konkrétní situace a rázem se „nepřekonatelný“ problém stává banalitou, rutinní záležitostí, které není třeba se obávat. Tak se nám podařilo úspěšně vyřešit několik „zapeklitých“ koupelen, nevhodných pomůcek nebo například natrénovat přesouvání nemohoucí klientky,“ vysvětluje dále ředitelka Osmičky.

Stejně jako všichni kolem jsou ve spolku Osmička rádi, že se věci vracejí do normálu a věří, že se spolek bude moci brzy vrátit k přednáškám a kurzům. Zároveň, ale také věří, že se podaří udržet rozběhlé individuální konzultace, které jsou zejména časově velmi náročné, a zájem o ně neustále roste. Momentálně je spolek Osmička v Ústí nad Labem asi jediný, kdo přijede pomůcky a bariéry řešit přímo do rodiny klienta.

„Doufáme, že druhá polovina letošního roku se ponese už jen ve znamení pozitivních událostí, a že se budeme moci brzy opět potkávat na přednáškách a kurzech. Věříme, že bude i nadále stoupat zájem klientů o naše služby a bude tak přibývat i spokojených rodin, kde se již pečuje s lehkostí,“ uzavírá Věra Kosová.

Spolek Osmička Ústí můžete kontaktovat na telefonním čísle 774 441 046 nebo na našich webových stránkách www.osmicka-usti.cz.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*