Od pondělí se dostanete za seniory do domovů

  •  

Návštěvy v domovech pro seniory se od pondělí 25. května obnoví, samozřejmě za zvýšených hygienických nároků.

„Všem osobám, které půjdou do domova pro seniory na návštěvu, doporučujeme zachovávat maximální obezřetnost, neboť se jedná o návštěvu osob, které jsou nejvíce ohroženou skupinou obyvatelstva,“ říká mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová, který domovy pro seniory ve městě zřizuje.

Domovy pro seniory si na základě vlastního posouzení rizika nákazy Covid-19 stanoví vlastní pravidla pro návštěvy, například celkový počet osob, které budou v jednu chvíli na návštěvě v areálu, omezení času uskutečnění návštěvy nebo způsob nahlášení termínu návštěvy. Tyto informace budou na webových stránkách jednotlivých domovů.

Bude-li to možné, budou návštěvy probíhat ve venkovních prostorách jednotlivých domovů pro seniory. Osoby, které budou vstupovat do objektu domovů pro seniory, budou muset mít po celou dobu návštěvy roušky, při vstupu si vydezinfikují ruce, vyplní prohlášení o bezinfekčnosti a bude jim změřena teplota. V případě zjištění teploty 37 °C a vyšší bude návštěvě vstup do objektu domova zakázán. Za klienty a pacienty se tak jejich blízcí dostanou po dlouhých třech měsících.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*