Od července si studenti a senioři v ústecké MHD připlatí

  •  

Od 1. července si studenti a senioři v ústecké městské hromadné dopravě připlatí. O šest korun na jedenáct korun se pro studenty a seniory zvýší cena hodinové jízdenky, jednodenní jízdenka bude stát o 22 korun víc, tedy 44 korun. Tarif Dopravní podnik města Ústí nad Labem mění na výzvu kraje v souvislosti se snížením slev ve veřejné dopravě ze současných 75 na 50 procent.

Podle ústeckého primátora Petra Nedvědického město musí reagovat jak na celostátní navýšení cen, tak na zvyšující se ceny energií a mezd. Část změn provedlo město už v dubnu, kdy zdražilo jízdné při jízdě do okolních obcí Chlumec, Přestanov a Dolní Zálezly.

Na zlevněnou jízdenku se přepravují: děti a mládež ve věku od 6 do 18 let, žáci a studenti denní (prezenční formy) studia ve věku od 18 do 26 let, osoby od dosažení věku 65 let (osoby od dosažení věku 70 let se v zóně 101 přepravují zdarma pouze za předpokladu, že si registrovali své osobní údaje a bezkontaktní platební kartu v eShop EOS nebo v dopravní aplikaci DPmÚL, ke které je přiřazená elektronická časová jízdenka v hodnotě 0 Kč určená Tarifem DÚK pro tento druh přepravy. Bezplatná přeprava bude povolena i držitelům personifikované bezkontaktní čipové karty DÚK, na které je zapsaná elektronická časová jízdenka v hodnotě 0 Kč určená Tarifem DÚK pro tento druh přepravy. Cestující, který nebude mít elektronickou časovou jízdenku, se přepravuje na jednotlivé jízdné zlevněné).

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*