Ocenili kreativní seniory i šiče roušek

  •  

Osmý ročník umělecké soutěže pro seniory z celého Ústeckého kraje Senior Art 2021 zná své vítěze. Soutěž je každoroční akcí, kterou vyhlašuje hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Letošní ročník byl tradičně zaměřený na poezii a prózu. Téma bylo „Úsměvy z Ústeckého kraje“. Výherci letošního ročníku Senior Art byli oceněni 30. září při příležitosti oslav Dne seniorů v Městském divadle Most.

„Dnešní ceny Senior art, které předáváme, jsou za velmi krásná díla. Osobně jsem oceněné nevybíral, ale všechny práce jsem viděl a jsou velmi pěkné. Jsem tak moc rád, že ceny výhercům můžu předat,“ řekl výhercům hejtman Jan Schiller.

V kategorii poezie zvítězil Zdeněk Hnátek, druhá skončila Marta Štroblová a na třetí příčce se umístila Alice Urbanová. Mezi oceněnými v kategorii próza jsou na prvním místě Eva Šimková, na druhém Josef Batelka a na třetím místě Olga Hudínková.

Kromě výherců soutěže Senior Art byli během oslav Dne seniorů oceněni i nejaktivnější senioři v šití roušek. „Na základě nominací z jednotlivých klubů jsme za krajskou radu seniorů vybrali ty nejaktivnější seniorky v šití roušek během první pandemické vlny koronaviru,“ vysvětlila místopředsedkyně Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Květoslava Čelišová a dodala, že kromě aktivních seniorek byl oceněn i zástupce vietnamské komunity, jejíž pomoc byla během první vlny pandemie výrazná.

Dárkovou tašku a finanční odměnu za aktivní šití roušek tak obdržela Jitka Rozenboumová, Jana Cibuzarová, Boleslawa Tomancová, Zdeňka Macková, Jana Podolská, Blanka Liblová, Jana Plzáková, Marcela Červinková, Jana Brejlová a za vietnamskou komunitu Lu Dan Tyjep.