Nové hobby klientů Domova sociálních služeb v Meziboří

Foto: Blanka Beranová
  •  

Zájmové a volnočasové aktivity uživatelů v DSS Meziboří jsou nejenom běžnou nabídkou služeb, ale jsou zejména nedílnou součástí programu každého dne.

Pod vedením zkušených pracovnic v sociální službách nabízíme velmi širokou a pestrou škálu aktivit a činností jako např. cvičení, zpívání, poslech hudby, ruční práce, čtení na pokračování, sledování filmů, pěstování rostlin, procházky a výlety, soutěže, tanec i tréninky paměti. Všechny tyto aktivity a další činnosti, které si klient vybírá dle chuti, zabraňují nežádoucímu pocitu izolace, vyvolávají pocit uspokojení z nově nabytých schopností a dovedností, poskytují nové zážitky, rozšiřují rozhled a také zapojují uživatele do kolektivu.

V posledních týdnech v rámci běžných obvyklých aktivizačních činností, si u našich seniorů získaly velkou oblibu stolní hry, zejména nová stolní hra SCRABBLE.

Čtvercová hrací plocha, 100 hracích kamenů, napětí, pekelné soustředění a parta nadšenců s přesvědčením, že v životě se má zkusit všechno. Takto to vypadalo v průběhu několika týdnů u nás v klubových místnostech a na pokojích klientů.

A proto se na organizaci turnaje v nové stolní hře „SCRABBLE senior aneb Čeština v kostce“ dlouho nečekalo. Zájemci nového hobby v několika dnech před zahájením soutěže, na principu tvorby křížovek trénovali jednoduchá slova, kombinační tahy, soustředění a postřeh. Za zmínku určitě stojí, že nejstaršímu hráči bylo devadesát let.

Jednoduché to nebylo, někteří se i zapotili, jak uvedl pan Rudolf, ale nevzdali se. Všichni jsou připraveni a těší se na finále turnaje.

Asi víte, že v naší republice probíhá mistrovství ve scrabblu již několik let a že titul mistra republiky drží Martin Kuča. Ale nevíte, že mistrovství a finále našeho turnaje ve scrabblu proběhne koncem června a jméno mistra Domova ve scrabblu Vám rádi po turnaji představíme.

Text a foto: Blanka Beranová, pracovnice v sociálních službách DSS Meziboří