Návrat do starých časů…

  •  

Šest seniorů v doprovodu sociální pracovnice a aktivizační pracovnice z Meziboří se vypravili do skanzenu Zubrnice u Velkého Března. Společně zavzpomínat na staré časy, k čemuž napomohly různé expozice, které byly v Zubrnicích k dispozici.

„Navzdory předpovědím jsme se nakonec dočkali i sluníčka a tak jsme si výlet krásně užili. Nejprve jsme navštívili přestěhovaný dům, ve kterém jsme mohli nahlédnout např. do „království“ dřívějších truhlářů nebo si prohlédnout pomocníky, které pomáhali hospodyňkám při praní prádla.

Procházkou jsme došli až k železnici, kde se nachází železniční muzeum, kde nikdo nepohrdl nabízenou dobrou kávou, kterou jsme si vychutnali při výhledu na malebnou vesničku a krásnou přírodu. Cestou jsme si mohli prohlédnout krásné udržované roubenky, které nás doslova očarovali.

Následně naše kroky vedly do místní hospůdky, neboť všem na čerstvém vzduchu vyhládlo. Z bohaté nabídky si pak každý vybral to, na co měl chuť a nikdo neprohloupil, neboť vše bylo výtečné.

Pomalu jsme se přesunuli zpět k autu a vyrazili směr Střekov, kde jsme navštívili místní hrad.  Vzhledem k tomu, že jednou z účastnic výletu byla seniorka, která zde žila, tak návštěvu hradu a okolí provázely i chvíle dojetí a vzpomínek na již prožité chvíle a zároveň radost z toho, že se ještě na tato místa mohla podívat. Společně jsme si odpočinuli v místní restauraci u hradu, osvěžili vychlazeným nápojem a pomalu vyrazili na cestu zpět,“ popisuje výlet Michaela Bendlová Karlíková z Domova sociálních služeb v Meziboří.

Všichni se vraceli obohaceni zážitky, na které budou dlouho vzpomínat. Zpestření, spokojenost, ale i vzájemné prohloubení vztahů se tak opět stalo cennou odměnou pro všechny, kteří se na výletu zúčastnili. Díky za krásně prožité chvíle a vytvoření příjemné atmosféry patří jak zaměstnancům domova, tak i samotným seniorům bez kterých by to ani nešlo…