NAPSALI JSTE NÁM: Senioři z děčínského klubu OROS se představují

  •  

Organizace bývalých školských pracovníků Senioři – školství – OROS Děčín se představuje. V loňském roce uplynulo 30 let od založení naší organizace.  Důvod založení byl rušení odborových organizací na školách a učitelé odcházející v té době do důchodu na ZŠ Máchova v Děčíně založili novou organizaci. Původní název byl Okresní rada ČMOS PŠ.

Předsedkyní se stala paní Marie Šírová, aktivní členka paní Hana Vrbová, které je nyní 90 let. Současná předsedkyně paní Helena Ryšavá je ve funkci od roku 1997. V současné době máme 87 členů, nejstarší člence je 94 let, nejmladší 66let.

Scházíme se každé 1. pondělí v měsíci v klubu důchodců. Na každém setkání máme zajímavý program z 90 % s promítáním. Například Americké národní parky, Čína, Island – návštěvníci těchto oblastí. Dále – lodní doprava Děčín-Hamburk, beseda s básníkem a další. Každý druhý čtvrtek v měsíci turistické výlety do okolí Děčína i dále do Ústeckého kraje.

Několikrát v roce koncerty v Rudolfinu spojené s prohlídkou historických památek Prahy. Prohlídky historických památek Děčína s odborným výkladem ředitele našeho muzea. Každoročně pořádáme týdenní pobyt například Jeseníky, Krkonoše, Orlické hory a jiné. Také autobusové zájezdy se zaměřením na historické objekty jako je Kutná Hora, Budyně nad Ohří.

Dvakrát ročně schůze všech členů. V březnu Den učitelů s blahopřáním jubilantům, v prosinci výroční. Obě schůze jsou s pohoštěním a kulturním programem obvykle žáků ZUŠ.

Bohužel, již dlouho jsme se nemohli sejít, tak alespoň částečně se podělíme s čtenáři Seniorských listů.

1 komentář u NAPSALI JSTE NÁM: Senioři z děčínského klubu OROS se představují

  1. Dobrý den,našla jsem ve Zpravodaji,že 4.10 pořádáte poznávací výlet do Jetřichovic,sraz je u hlav.nádraží – je to hl.nádraží vlakové nebo busové? Můžu se zúčastnit i nečlenka OROSu? Děkuji. Hana Bednářová,Děčín

Komentáře jsou uzavřeny.