Napsali jste nám: Předjaří v Podkrušnohorských domovech

  •  

Březen byl u nás měsícem, kdy jsme rozhodně nezaháleli. Na začátku měsíce jsme si užili skvělou maškarní zábavu. Masek bylo letos skutečně hodně a to nejen mezi zaměstnanci, ale i mezi klienty. Nejlepší masky byly náležitě oceněny, ale odměnu dostal každý v podobě skvěle prožitého dopoledne.

Ke dni matek nám přišly zazpívat děti z MŠ Dubánek a na naše seniorky nezapomněli ani děti z MŠ Cibuláček, které měli připravené nádherné vystoupení. Zazpívat přišel i dětský pěvecký sbor Poupata. Jejich vystoupení rozplakalo nejednu přítomnou dámu.  Všem dětem a jejich paní učitelkám velmi děkujeme.

I letos se konal tradiční Velikonoční jarmark, kde byly k vidění výrobky z našich klientských dílen a mnoho dalšího. Nově jsme se zkusili, na ohlasy z „venku“, čas konání upravit tak, aby byl dostupný i pracujícím lidem, kteří nejsou přímo z Dubí. Přesunuly jsme jarmark z dopoledních hodin na odpolední a osvědčilo se to. Účast byla skutečně větší než obvykle a brzy nebylo co prohlížet. U Vánočního jarmarku budeme zvažovat plánování akce na sobotu a to ze stejného důvodu

Přímo na jarmarku panovala pohodová, lehce jarní, atmosféra, kterou podtrhovala hudba, krásná výzdoba, přívětivé úsměvy všech přítomných a samozřejmě i náš odpočinkový „koutek“ s kávičkou a poslem jara – Kočičkami ve váze. Jsme rádi, že se k nám přišlo podívat i mnoho lidí „z venku“. Na práci našich klientů jsme náležitě pyšní a tak nás samozřejmě těší, když jejich výrobky vidí co nejvíce lidí a ještě raději jsme, když tyto předměty zdobí jejich domácnosti. O velkém nadšení pracovitých seniorů do další práce snad ani nemusím mluvit. Vědomí, že jejich práce není zbytečná a jejich výrobky jsou atraktivní a užitečné je pro ně zkrátka velkou motivací.

Výrobky našich klientů jsme měli možnost prezentovat i na prodejní výstavě pořádané na krajském úřadě v Ústí nad Labem. Jezdíme tam velmi rádi. Je to setkání plné inspirace a dobré nálady. Děkujeme tedy všem, kdo přišli, ať už na jarmark nebo na prodejní výstavu a naše seniory podpořili. Děkujeme a přejeme krásné jaro.

Kateřina Zemanová, vedoucí sociální ho úseku PDSS

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*